piątek, 1 lipca 2011

Biała Pavlova!

Chyba mój ulubiony słodki kąsek. Smakuje absolutnie wszystkim. Jest bardzo prosta w wykonaniu, ale bardzo efektowna. Przygotowując taką bezę na pewno zabłyśniecie w towarzystwie! ;) A przepis jest oczywiście od niekwestionowanej mistrzyni wypieków dorotus 76 


Składniki:

6 białek
300 g cukru
1 łyżeczka octu
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

500ml śmietany 36%
garść truskawek lub innych owoców
parę listków świeżej mięty

Białka ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy powoli cukier, następnie ocet i mąkę ziemniaczaną. Na blasze kładziemy papier do pieczenia, rysujemy okrąg o średnicy ok.25 cm i wykładamy masę białkową. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, po 5 min. zmniejszamy temp. do 150 stopni, włączany termoobieg a bezę przykrywamy folia aluminiową, żeby się nie spiekła. Uważajcie, aby nie przykleić foli do bezy zbyt mocno. Piec 1,5 godziny i studzić w uchylonym piekarniku.

Beza powinna być chrupiąca na zewnątrz i miękka i klęjąca w środku!


Gdy beza wystygnie nałożyć ubitą śmietaną( dodać szczyptę soli,kropelkę aromatu waniliowego i odrobinę cukru pudru, bo beza sama w sobie jest bardzo słodka). Na wierzchu ułożyć pokrojone truskawki i miętę.

Smacznego!



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz