Składniki:
6 białek
300 g cukru
1 łyżeczka octu
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
500ml śmietany 36%
garść truskawek lub innych owoców
parę listków świeżej mięty
Białka ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy powoli cukier, następnie ocet i mąkę ziemniaczaną. Na blasze kładziemy papier do pieczenia, rysujemy okrąg o średnicy ok.25 cm i wykładamy masę białkową. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, po 5 min. zmniejszamy temp. do 150 stopni, włączany termoobieg a bezę przykrywamy folia aluminiową, żeby się nie spiekła. Uważajcie, aby nie przykleić foli do bezy zbyt mocno. Piec 1,5 godziny i studzić w uchylonym piekarniku.
Beza powinna być chrupiąca na zewnątrz i miękka i klęjąca w środku!
Smacznego!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz